Kategoria "Instytucja Roku"

 

 
INSTYTUCJA 2015 ROKU (EKO FORUM)
 
 
009
 
SEEDiA sp. z o.o
 
Nasze ławki solarne, standy i inne produkty gromadzoną energię oddają w postaci możliwości ładowania urządzeń mobilnych (gniazda usb oraz ładowarki indukcyjne), hot spotów Wi-Fi, podgrzewanych siedzisk, grającego radia, święcących ledów, czy ekranów e-papierowych.
 
Jesteśmy zespołem odważnych ludzi z inżynierskim zapleczem, dla których ekologia nie jest tylko pustym hasłem. Pasjonujmy się odnawialnymi źródłami energii, w tym fotowoltaiką oraz zmiany, które wnoszą one na Świecie.
 
 
 
 

 

INSTYTUCJA 2014 ROKU (Suwałki)

 

leddy

AQUAEL Sp. z o.o.

Misją firmy AQUAEL jest dostarczanie zaawansowanych technicznie rozwiązań, które pomagają dbać o środowisko naturalne. AQUAEL od blisko 30-tu lat jest europejskim liderem w produkcji urządzeń elektrycznych stosowanych w ogrodach (oczka wodne) oraz domach (akwarystyka). Firma oferuje ponad 1200 produktów, zaś na jej sukces pracuje niemal 600 wysokiej klasy specjalistów. Bogate doświadczenie i „know-how”, nowoczesne standardy produkcji oraz kontroli jakości przekładają się na gwarantowaną jakość produktów oferowanych przez firmę

Firma AQUAEL stworzyła Dział Badań i Rozwoju produktów, które wykorzystują energię odnawialną. Owocem jego prac są elektrownie wiatrowe z serii VENTUS, a także autonomiczne lampy solarne LEDDY. Na potrzeby odbiorców instytucjonalnych powstają również urządzenia hybrydowe – zasilane energią wiatrową oraz słoneczną. Intensywny rozwój firmy AQUAEL, wyspecjalizowany zespół konstruktorów oraz doskonale wyposażone linie produkcyjne pozwoliły na tworzenie i wprowadzanie na rynek kolejnych innowacji. W 2013 roku firma wprowadziła na rynek lampy solarne LEDDY. Innowacyjność tego produktu to wygoda ich instalacji i codziennego użytkowania. Ważne są także rozwiązania, które obniżają cenę lamp, co przełamuje stereotyp, iż bycie „eko” zawsze jest kosztowne. Wszystko to bez kompromisu dla długowieczności i bezawaryjności pracy tych urządzeń.

Warto podkreślić, iż wszystkie wyroby są produkowane w Polsce, w jednym z trzech zakładów produkcyjnych AQUAEL (o łącznej powierzchni ponad 20 000 m²). 

 

  

INSTYTUCJA 2013 ROKU (Kisielice)

 

easysolar

EasySolar Sp. z o.o., pomimo tego, że istnieje na polskim rynku fotowoltaiki od 2 lat, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i posiada silny wizerunek firmy, która realizuje misję ratowania naszej planety. Główna działalność firmy to projektowanie systemów fotowoltaicznych, doradztwo, sprzedaż zestawów fotowoltaicznych, edukacja (współpraca z uczelniami oraz prowadzenie bezpłatnych szkoleń- Akademia PV), a także sprzedaż aplikacji mobilnej do projektowania. Oprogramowanie, którego wersja podstawowa jest całkowicie darmowa, zyskuje ponad 50 nowych subskrybentów miesięcznie- ilość ta cały czas wzrasta. Rozwiązanie szczególnie wzbudza zainteresowanie w USA.

Firma posiada również sieć dealerską, w której skład wchodzą wykwalifikowani specjaliści, prężnie rozwijający się na rynkach lokalnych, stąd firma zawsze jest blisko Klienta. Dealerzy EasySolar w sposób całkowicie bezpłatny mogą korzystać z aplikacji. 

EasySolar utrzymuje silną relację z ekspertami zagranicznymi (m.in. Q.cells i Danfoss) oraz dziennikarzami zagranicznymi, informując ich na bieżąco o sytuacji OZE w Polsce.

Firma podjęła wyzwanie konkurowania nie tyle na rynku energetyki odnawialnej, co na rynku energii w Polsce, uznając za misję zmianę świadomości na temat zielonej energii w Polsce. Dlatego EasySolar ruszyło z programem Prometeusz, który pomaga polskim przedsiębiorcom obniżyć rachunki za energię elektryczną, dzięki dostosowaniu produkcji elektrowni fotowoltaicznej zamontowanej na zakładzie produkcyjnym do profilu zapotrzebowania tego najbardziej energochłonnego sektora.

Program Prometeusz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a przedsiębiorcy otrzymują bezpłatne szkolenie oraz doradztwo, na którym przedstawiona jest najbardziej korzystna koncepcja projektowa oraz analiza finansowa inwestycji.

 

 

INSTYTUCJA 2012 ROKU (Tykocin)

instytucja rokuPodkarpacki Klaster Energii Odnawialnej - powołany 15 września 2011 roku do działania w oparciu o model bezpośredniej realizacji pozwalający na powołanie osobnego podmiotu prawnego, tj. Stowarzyszenia Podkarpacka Ekoenergetyka. Inicjatywa jest pochodną wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego. Jest to odpowiedź na wyzwania stawiane przez Strategię Europa 2020, a także odpowiedź na wyzwania jakim należy sprostać w kontekście bezpieczeństwa energetycznego wpisującego się w zrównoważony rozwój.

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest działalność naukowa, naukowo-techniczna, doradcza i edukacyjna w zakresie szeroko rozumianej ekoenergetyki zmierzająca do poprawy lokalnego i regionalnego bezpieczeństwa energetycznego poprzez zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii oraz zwiększenie efektywności energetycznej dotychczas stosowanych rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem idei partnerstwa. Pełni ono funkcję nadrzędną nad Klastrem.

Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej tworzy sieć współpracy pomiędzy regionami Polski Wschodniej. Beneficjentami prezentowanego przedsięwzięcia są przedstawiciele branży energetyki odnawialnej, podmioty działające w sektorze usług i/lub technologii strategicznych z punktu widzenia regionu Polski Wschodniej: producenci energii, dostawcy rozwiązań dla branży energetycznej, a także integratorzy rozwiązań z obszaru energii odnawialnych oraz podmioty wspierające działania Klastra. Dzięki współpracy przedsiębiorstw, wyższych uczelni i władz samorządowych w ramach Klastra ma wzrosnąć poziom innowacyjności rozwiązań stosowanych w branży energetycznej. Wzrost tej innowacyjności pozytywnie wpłynie na gospodarczy rozwój Podkarpacia i pozostałych regionów Polski Wschodniej.

 

INSTYTUCJA 2011 ROKU (Supraśl)

Obraz 032Jarosław Rosiak, Prezes Zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Sp. z o. o. – nagroda za utworzenie Nadwiślańskiego Klastra Energii Odnawialnej: – To nasza pierwsza nagroda. Jest ona dla nas tym bardziej ważna, gdyż stanowi podsumowanie naszej pracy nad klastrem, który w 2009 roku stworzyliśmy. Wspiera on otoczenie firm, biznesu oraz instytucje naukowe, które propagują działania ekologiczne w województwie pomorskim, kujawsko pomorskim i warmińsko mazurskim. Mam nadzieję, że uda nam się zawiązać współpracę również tu, na Podlasiu.

Kontakt

Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii
Ul. Św. Rocha 11/1 lok.407
15-879 Białystok
 
tel. 85 732 22 72
gsm. +48 531 476 485
biuro(at)fowe.pl
 
KRS: 0000409246
NIP: 542-322-38-62
Nr konta: 77 1140 2017 0000 4502 1289 3036